SiBra Motorsport na Grand Prix Lukáše Chvály

Někdy na začátku 2. týdne roku 2008 jsme dostali pozvánku od naší sesterské posádky TCT88, abychom oslavili narozky jejího jezdce Lukáše. No, a jak jinak by je mohli slavit, než opět závodně.

Tentokrát jsme ale přesedlali do trošičku menších monopostů, než na které jsme zvyklí. TCT nás pozvali na Grand Prix Lukáše Chvály do centra motokár v Letňanech. Samozřejmě nezbylo než takovou pozvánku přijmout a tak jsme se 11. ledna 2008 sjeli v Letňanech natěšeni, jak malí kluci.

Začátky byly, přiznám poněkud opatrnější, ale jakmile jsme se malinko rozjezdili, začal to být fičák. Jezdili jsme dvě party po šešti posádkách, střídali jsme se po deseti minutách. Za těch deset minut se dalo najet cca 14koleček po přibližně 500m. Tudíž ujet za deset minut více než šest kilometrů byl celkem běžný jev. Tentokrát zasedli za volanty nejen i někteří spolujezdci, ale dokonce i například naše drahé zástupkyně našeho Vdovteamu. To by člověk neřekl, jak rychle ty ženský občas jezdí. Pravda je, že některým jízdy moc nešly, někteří si to ale užívali. V naší skupině si zástupci SiBra Motorsportu dělili první stupně. První dvě kola vedl Siki, ve třetím kole byl druhý. Já jsem v prvních dvou kolech byl druhý, a ve třetím kole první. Jelo se tedy celkem šest kol, každá parta po třech kolech.

Na závěr byla jedna bonusová jízda, kdy jeli jezdci, kteří se ve své skupině umisťovali do třetího místa. Z party, kde jezdili TCT se probojovali oba dva: Venca - pořadatel a spolujezdec TCT88, Lukáš - oslavenec a řidič TCT, z naší party jsme se tam dostali jak já, tak Siki. Každou partu doplňoval ještě další jezdec. Jestli předchozí kola byla svižná, tak to závěrečné byl opravdový masakr. V této jízdě bylo opravdu minimum nehod, takže jízda byla opravdu plynulá, najížděli se nejlepší časy za celý večer, dokonce se dařilo na velmi úzké trati občas i předjíždět. Jako jezdec jsem si to opravdu užíval a pěvně věřím, že jsem nebyl jediný.

Po bonusové jízdě bylo vyhodnocení a vyhlášení vítěze. Vítěz skupiny byl ten jezdec, který projel jedno jakékoliv kolo s bonusové jízdy s nejlepším časem. O umístění zde rozhodovali doslova desetiny vteřin. Nakonec nám ale stupně vítězů vyžrali TCT - řekli jsme si, že když jsme byli pozváni, že jim to tam přeci všecko nevyberem. Venca, který byl v této hale pár týdnů před tím na firemní akci, takže už to měl najetý, dojel jako druhý a první dojel nakonec Lukáš, oslavenec s časem 0:32:68, o 68setin sekundy před Vencou. Zjevně je vidět, proč je Lukáš jezdec TCT a Venca navigátor. Já dopadl až čtvrtý, Siki šestý.

Za sebe můžu ale prohlásit, že ona pomyslná "bramborová" medaile mi úsměv na tváři rozhodně nesebrala, vždyť vyhrál ten, na jehož počest byl tento "závod" vyhlášen a tak to má být. Navíc, byl to opravdu kvalitní program na volný večer, kdy si užili zábavu jak "profi závodní jezdci" tj. TCT a SiBra, ale i další, ať už jiní pánové, nebo dámy, kteří jinak nijak na silnicích nezávodí.

Tímto bych chtěl ještě jednou za tým SiBra Motorsport poděkovat týmu TCT88 za pozvání a prožití výborného pátečního večeru.