SiBra Motorsport fórum


ftípek

Chcete se podělit o fotky nebo videjka? Sem s tím, jen myslete na autorská práva ;}

ftípek

Příspěvekod Pruza » stř 23. dub 2008 21:39:28

Žena cvičí doma nahá a když dělá provaz,
přisaje se dírkou na parkety....
Podtlak je tak veliký, že se sama nedokáže odlepit.
Čeká na svého muže, aby jí pomohl.
Avšak ani společnými silami se jim to nedaří.
Muž přemyšlí a pak řekne :"Hanba, nehanba,
zavoláme souseda, je domácí kutil, ten učitě
něco vymyslí.."
Soused přijde, dá si panáka a po chvíli říká:
"Vyřežeme pod ní parkety, otočíme ji na
hlavu,vyvrtáme dírku a až podtlak povolí, sundáme
jí to dolů"...
Manžel chvíli přemýšlí a pak říká:
"Hele vole, víš co? Parkety byly drahý, stály dva
litry za metr. Začneme ji každý masírovat jednu
bradavku a až zvlhne, odtlačíme ji jako slimáka do
kuchyně - tam je linoleum za dvě kila....
Průža - SiBra Motorsport
Obrázek
Škoda Rapid 130, 1289ccm, 43kW, r.v. 1986, Alu kola Meteor II, team: SiBra Motorsport
http://www.pruza.freepage.cz/
http://www.pruza.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Pruza
Řidič
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned 06. led 2008 1:48:26
Bydliště: Most

Re: ftípek

Příspěvekod Braba » pát 23. kvě 2008 11:17:34

Tohle mě dneska poslal kolega:


Farmář si objednal elektrický přístroj na dojení.
Protože zařízení dorazilo, když jeho manželka byla ve městě,
rozhodl se vyzkoušet ho nejdřív na sobě.
Vložil svůj penis do dojičky, zapnul ji a . . . . . . . všechno ostatní bylo automatické!
Když zábava skončila, rychle si uvědomil, že nemůže sundat dojičku z penisu.
Přečetl si příručku, ale nenašel žádný návod, jak sundat dojičku.
Zkusil všechna tlačítka na přístroji, ale stale bez úspěchu.
Nakonec se farmář rozhodl, že zavolá do zákaznického servisu.
„Haló, právě jsem od vaší firmy koupil dojičku.
Pracuje fantasticky, ale jak ji mám sundat krávě z vemene?“
„S tím si nedělejte starosti,“ odpověděl obchodní zástupce,
„přístroj je naprogramován tak, že po nadojení 7 litrů se automaticky vypne.“
Braba
bamboocha :-D

Škoda 110 RS NV2 1.4 50KW
Obrázek
http://www.sibra-motorsport.cz/profiles/braba/index.htm
Uživatelský avatar
Braba
Administrátor, řidič
 
Příspěvky: 699
Registrován: pon 17. pro 2007 18:06:10
Bydliště: Praha

Re: ftípek

Příspěvekod Reymond » úte 27. kvě 2008 20:41:25

takže zde se budou psat vtipy, at mame pri spatnychnaladach co cist :-P

# "Pepíčkova sousedka porodila chlapečka. Ten se ale narodil bez uší.
# Sousedka přivezla malého synáčka domů a pozvala na návštěvu
# Pepíčkovu rodinu.
# Předtím, než šli na návštěvu, si tatínek zavolal Pepíčka a
# povídá mu:
# "Jestli se zeptáš, proč nemá uši nebo o uších jenom cekneš,
# dostaneš takový výprask, jaký jsi nezažil!"
# Pepíček to pochopil a vyrazili...
# Když se Pepíček podíval do postýlky povídá: Jé, to je krasné
# miminko."
# Sousedka se zaraduje a povídá: "Děkuji Pepíčku, jsi moc hodný."
# Pepíček dále povídá: "A má moc krásné palečky a kouzelný
# malý nosánek a krásná očička..."
# Sousedka na to:"Ty jsi ale zlatíčko, > Pepíčku."
# A vidí dobře?", ptá se zase Pepíček.
# Sousedka na to: "Doktor povídal, že
# je 100% šance, že zrak bude mít v pořádku..."
# Pepíček se ušklíbne a říká: "Tak to je fajn, protože
# kdyby potřeboval brejličky, byl by dost v prdeli..."!!!
škoda Rapid v píči, plniči a bez motoru :-D Škoda forewer
Uživatelský avatar
Reymond
Řidič
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 10. led 2008 18:55:04

Re: ftípek

Příspěvekod Braba » pát 20. čer 2008 13:20:08

slovníček, až vy, co jste teďka odmaturovali /popřípadě vás to za pár měsíců čeká/, věděli, o čem se v tý firmě bavěj...
Byznysový slovníček



atraktivní pekyč - balíček výhod k platu. Zamilovaný výraz lidí z HR, kteří se jeho nadužíváním v náborových inzerátech snaží zastřít skutečnost, že nedostanete zrovna moc keš. V praxi má pekyč nejčastěji podobu stravenek Gastroturky.



benefit - výhoda. Prakticky všechno, co si firma na zákazníky vymyslí, dovede marketing podat jako benefit.. Setkal jsem se např. s "benefitem zasílání čtvrtletních výpisů za pouhých 30 # Kč" (dřív byly zdarma).



dedlajn - okamžik, kdy začínáme na projektu OPRAVDU pracovat.



ejčár (HR) - lidské zdroje. **Jediné oddělení, které bere práci snad ještě ležérněji než marketing. Přesto vám v ejčár nikdy nezvednou telefon ani neodpoví hned na e-mail - oblítat všechny kadeřnice a solárka totiž stojí hodně času. ****



embíej (MBA) - ceněná listina s razítkem prestižní americké univerzity, kterou získáme např. víkendovým dojížděním do Čelákovic nebo do Legerovy ulice v Praze. Listina propůjčuje svému nositeli nadpřirozené schopnosti, zejména bezprecedentní kluzkost a umění pronikat zezadu do trávicích traktů nejvyššího managementu.



hedhantr - lovec lebek; člověk, který žije z úspěchu jiných. Záludnější a lépe placená obdoba kanibalů z tichomořských ostrovů, kam ostatně úspěšní hedhantři často létají na dovolenou.



kerír menežment - jistota, že pokud z firmy neodejdete, budete až do šedesáti dřepět na stejné židli a plat se vám bude zvyšovat o 0,25 procenta ročně.



keš - prachy. Jediná, a tedy i nejušlechtilejší pohnutka k práci. Keš se o víkendech směňuje ve vybraných podnicích za elegantní svetříky a elektronické hračky, čímž vzniká už kolem 25. dne v měsíci silná motivace zůstat u firmy a pracovat dál.



konzultant - člověk, který v kariéře dospěl do bodu, kdy už má tolik známých, že nemusí pracovat a stačí mu jen plkat v podnicích svých přátel. Největší přínos konzultantů spočívá v tom, že lidé ve firmě se proti společnému nepříteli spojí, a v podniku tak opět zavládne lepší atmosféra.



kosty - náklady. Katování kostů je první rozhodnutí, ke kterému ve své genialitě dospěje každý nový sííou. V dalších letech se kosty zase nenápadně šplhají nahoru, ale o tom se nemluví, dokud nepřijde jiný sííou, který je bude katovat.



kůl - univerzální pozitivní výraz. Kůl člověk se pozná podle toho, že má kůl džíny, pořádá kůl akce a vůbec vede kůl život.. Nad 30 let je nemožné být kůl.



marketing - skupina halasících lidiček, kteří jsou ambiciózní, ale nechtělo se jim studovat obtížnou školu.



midl menežment - střední menažerie. Lidé, kteří mají tak vysoké splátky na hypotéku, že pro svou kariéru musí udělat cokoli - bez ohledu na páteř a centrální nervovou soustavu.



pablik rílejšns (PR) - parta usměvavých lhářů, kteří tráví dopoledne čtením novin a odpoledne proplácením paragonů za včerejší mecheche s novináři.



sejls - prodejní oddělení. Někdy nazývané marketing bez diplomu. Sejls je útočištěm lidí, kteří o produktu nevědí lautr nic, ale spoléhají na to, že to nějak okecají.



sííou (CEO) - generální ředitel. Člověk, který je buď naprosto geniální, nebo měl v životě pekelnou kliku. Vzhledem k neschopnosti většiny sííou pochopit ovládání faxu (neřkuli komplexnějších systémů ) bývá druhá možnost pravděpodobnější.



relevantní - dobrý. Nabídka naší firmy je vždy relevantní.. Kůl slovo do prezošek.



SAP - ultimativní test kvality vaší firmy. Podnik, který přežil zavádění # SAPu, přežije už naprosto všechno.



spam - nevyžádaná pošta, nejčastěji od lidí, kteří si myslí, že na velikosti záleží. Nejvýznamnější položka firemní korespondence vůbec.



Pokud naše společnost sama rozesílá spam, neříká se mu spam, ale e-mailový ňůsletr.



technolodži/ajtý - oddělení IS/IT. Spolu s financemi jediné oddělení, jehož členové opravdu studovali. Odhaduje se, že až čtyři pětiny seznamovacích inzerátů a dvě třetiny diskusí na netu tvoří členové IS/IT, což vysvětluje i chronicky nízkou produktivitu tohoto oddělení.
Braba
bamboocha :-D

Škoda 110 RS NV2 1.4 50KW
Obrázek
http://www.sibra-motorsport.cz/profiles/braba/index.htm
Uživatelský avatar
Braba
Administrátor, řidič
 
Příspěvky: 699
Registrován: pon 17. pro 2007 18:06:10
Bydliště: Praha

TECHSPEAK

Příspěvekod dropaut » pát 05. zář 2008 13:12:04

TECHSPEAK

Jedná se o určitý argot, kteří vyvinuli vohnouti k tomu, aby mohli s dostatečnou přesností popsat svoje úkony v případě, že vykonávají nějakou práci, rozuměj když je někdo přinutí nějakou práci provádět. Nároky na jednotlivce v současném přetechnizovaném světě jednoznačně stoupají a tomu odpovídá i množství odborných termínů, které se na nás denně valí. Například počet cizích slov, které se musí dítě naučit, aby obstálo ve čtvrté třídě normální školy (menšiny prominou), se odhaduje asi na dvanáct tisíc. Jediná cesta pro intelektuály s IQ Emila z Vyvolených je vytvořit si jazyk vlastní. Vzhledem k tomu, že vohnoutí produkce je zcela jednoznačně low-tech, není tato jazyková oblast příliš rozsáhlá, jako například rozsáhlý neprostupný slang počítačových expertů. Takové rozsáhlé věty, jako že ixpéčka nechtěla bůtovat z cédéromky, protože drajv byl disejblovanej v setapu ve vohnoutím techspeaku nečekejte.
Takže do toho.

Nástroje, stroje a zařízení

V případě vohnoutů je přítomna jen minimální invence, pokud jde o používání nástrojů, projevující se nepochopitelnými záměnami, například utahováním matek kleštěmi nebo zatloukáním šroubů do dřeva. Je to tím, že vohnoutí technický wording pojmenovává jen dvě kategorie ručního nářadí: Kladivo a ostatní cajk. Kladivo je pro vohnouta nástrojem první volby, to, že si různé komunistické spolky vybírají kladivo jako hlavní motiv svého komerčního loga, není rozhodně náhoda, ale spíše mnemotechnická pomůcka mající potenciálnímu voliči připomenout, co jej nikdy nezradí. Pokud vohnout nenajde kladivo, najde jiný nástroj a použije jej jako kladivo. Pokud nelze použít kladivo ani upgradovat jiný nástroj na kladivo, je třeba sáhnout po cajku, ale to je skutečně jen výjimečný případ.

Technicky složitejší cajk se nazývá udělátor, zvláště tehdy, má-li více oddělitelných částí. Udělátor chápe vohnout jen na úrovni vstupů a výstupů. Ví, že do udělátoru se něco vloží a po čase to z toho vypadne nějak změněné. Udělátor používaný opakovaně třeba v sériovém provozu se nazývá mašina. Mašinou se také nazývá takový udělátor, který má červený vypínač a po zapnutí vrčí. Mašina zpravidla bývá zasraná, zkurvená nebo zajebaná, protože ji někdo rozmrdal (vysvětlíme si dále). Pokud má mašina displej, říká se jí systém.

Komponenty

Základní subsystém většiny technických systémů je bazmeg. V bazmegu mohou být integrovány různé čuramenty. Dále existují komponenty jednodušší, jako třeba čudlík. Čudlíkem se zpravidla označují veškeré podlouhlé válcové předměty se závitem nebo bez. Pokud je čudlík z obou stran dutý, pak se tomu říká fífo. Pro názvy jednotlivých komponent, které nejsou bazmeg, používá vohnoutí techspeak pojem tamto nebo to.

Technology, skills & solutions

Základním cílem práce vohnouta je zvládnout požadovaný úkon v co nejkratším čase s minimální námahou tak, aby zvenčí vše vypadalo, že je to hotové. K tomu slouží specifické pracovní postupy založené na těchto základních činnostech: mrdat, jebat, kurvit a nasrat.

Dále pouze heslovitě:

mrda = úder
dát mrdu = udeřit
mrdat do něčeho = tlouci, zpravidla kladivem (čím jiným)
mrdnout do něčeho = zasadit jeden silný úder tímtéž
mrdnout s něčím o něco = použít předmět jako kladivo. Oblíbená metoda k rychlému servisu různých porouchaných bazmegů.
namrdat něco do něčeho = vytvořit uložení s přesahem, tzn. zatlouci něco někam tak, aby to vypadlo až po vohnoutově odchodu. Spojeno nevyhnutelně s poškozením obou spojovaných prvků.
namrdat něco k sobě = seskupit nebo smontovat, zpravidla s vynaložením značné síly.
přimrdat něco k něčemu = pomocí kladiva, spojovacího prvku a namrdání něco upevnit tak, aby to nějakou nepříliš dlouhou dobu drželo pohromadě. Spojovací prvek optimalizovaný pro přimrdávání bývá hřebík nebo kolík, namrdat lze do většiny materiálů úspěšně i šrouby, včetně metrických.
vymrdat něco z něčeho = zrušit toto uložení, pokud se předtím nerozpadlo samo.
vymrdat něco do něčeho = vytvořit prohlubeň nebo díru, nejčastěji opět údery
vykurvit něco z něčeho = vylomit, vypáčit, vyvrátit něco z něčeho, zpravidla za cenu úplného zničení jednoho nebo obou objektů
nakurvit něco = nalícovat neboli rozměrově optimalizovat součásti uložení. Pokud například nedrží kolíček v díře, je třeba kladivem do konce kolíku mrdnout, aby se trochu rozplácl a držel.
mrdat s něčím = opakovaně, nesystematicky a bez zjevného záměru měnit pozici něčeho, co není pevně fixované, případně přenášet různé předměty
promrdat něco = 1. mrdáním prorazit nějaký bazmeg skrze překážku, zpravidla zeď 2. ztratit něco, zpravidla ve smyslu "poztrácet". Promrdání je v tomto případě definitivní proces, znovunalezení promrdaného materiálu se nepředpokládá.
zamrdat něco = 1. zašpinit něco něčím, zpravidla při nanášení nějaké sračky 2. ztratit, přičemž existuje jistá naděje, že zamrdaný objekt dále existuje a časem se najde. Zamrdáním více předmětů nastává status zvaný mrdník.
mrdník = nepřehledná lokální situace, nepořádek, opak metody 5S
nasrat něco někam = nanést nějakou disperzní hmotu (například lepidlo)

Quality management & methods


Následující výrazy se použíbají ve vohnoutím techspeaku k hodnocení kvality.

domrdaný = objekt vohnoutí činnosti byl nejč. opakovaným mrdáním přiveden do stavu, kdy nevykazuje očekávanou funkci. Tento stav je nevratný a představuje obvyklý výsledek vohnoutí práce.
pomrdaný = podobně jako domrdaný, ale zbývá ještě určitá naděje, že se podaří pomrdaný objekt opět opravit, pokud se o to pokusí někdo zdatnější.
pokurvený = jako pomrdaný
rozmrdaný = konfigurace rozmrdaného objektu byla opakovaným mrdáním změněna natolik, že nefunguje vůbec nebo jen zčásti, ale má se za to, že tato změna je reverzibilní opětovným seřízením. Ve vohnoutí praxi jednoznačně best case.
vymrdaný = 1. opotřebený mrdáním (zpravidla spojeno se změnou rozměrů, například průměru) 2. mimořádně hloupý
zpíčený = nepříliš vydařený
vachrlatý = vratký, málo robustní
nefachá = nefunguje
chčije = netěsní

Pracovněprávní vztahy

rachota = zaměstnání (nikoli práce, zde dochází často k chybám v překladech)
čurák seshora = vyšší nadřízený
ejčár = personalista (většinou bývá kumulativně také čurák)
éróhá = odborová organizace
kádrovák = H.R. manager, který je současně angažován v odborech, ČSSD nebo KSČM, případně vykonává práci personalisty déle než 16 let, nebo všechno dohromady
píčovat = odmlouvat, projevovat nesouhlas, sdělovat soustavně množství drobných připomínek
čurákovat někomu někde = být k dispozici (nikoli dělat vyššího nadřízeného)
mrdat někoho = 1. hlasitě a dlouho vytýkat někomu špatný přístup k práci 2. zjevně ignorovat něčí pracovní pokyny. Zde vzniká jistý začarovaný kruh, kterých ve vohnoutím techspeaku je více. Pokud například mrdáte svoji práci, přijde možná někdo, kdo vás bude mrdat.
pomrdat někoho = aplikovat mrdání, ale nepříliš intenzivně a spíše povrchně, chápáno spíše jako profylaktická činnost ještě předtím, než vznikne důvod ke zmrdání
pomrd = diskuse, při které jedna strana mluví hodně nahlas a druhá vůbec (zpravidla za aktivní účasti čuráka seshora nebo vocase)
zmrdat někoho = podrobit někoho mrdání natolik důrazně, že neklade už žádný odpor a relativně dlouho si tento pomrd pamatuje
přesrat někoho = přechytračit nebo jinak obelstít jinou osobu, třeba vocase
mrdat se s něčím = věnovat se něčemu příliš dlouho a z pohledu řečníka zbytečně detailně a do hloubky
mrdat něco = nevykonat činnost, která pro řečníka nemá největší prioritu
vymrdat s někým = 1. přesunout vlastní práci na někoho jiného 2. přivést jinou osobu do nevýhodné situace
vymrdávka = práce, kterou nikdo nechce dělat
vocas = mistr
vomrdat něco = upravit pracovní postup obejitím některých jeho kroků tak, aby byl méně namáhavý a zpravidla i rychlejší, přičemž jen zřídka bývají zachovány původní kvalitativní ukazatele
vosrat něco = viz vomrdat

Kmen slovesa mrdat lze mnohdy bez ztráty významu zpravidla nahradit slovesem jebat v příslušném tvaru, zhruba náhradou skupiny souhlásek *mrd* za *jeb*. Odchylky z tohoto pravidla nejsou významné. V tom je daná jistá variabilita a možnost výběru, která jinak ve vohnoutím světě není příliš obvyklá a může vést ke zmatení posluchače. Je proto lepší udržovat wording založený pouze na jedné variantě.

Nyní krátké překladové cvičení, které ukáže, zda jste dávali pozor:

Rozbitý stroj.

Přišel jsem do zaměstnání a šel ke stroji. Nebyl správně seřízený už od předchozí směny. Něco nefungovalo správně. Jednalo se o malý váleček s dvěma kontrolkami, zřejmě senzor. Chvíli jsem ho zkoušel nastavit, pohyboval jsem s ním různě do stran, ale pořád nefungoval správně. Tak jsem do něj udeřil, ale nezlepšilo se to. Napadlo mě ho obejít. Omotal jsem ho alobalem z čokolády. Pak fungovat začal a už jsem se jím nezabýval. Koncem směny přišel mistr a upozornil mě, že jsem celou směnu vyráběl zmetky a že se o tom dozví vedení. Řekl jsem mu, že necítím vinu, že ten stroj byl rozbitý, když už jsem přišel. On odpověděl, že mi nevěří, protože stroj nyní dvě směny nevyráběl a předtím jsem na něm pracoval zase já. Tak abych se odebral na personální oddělení a zítra už do práce nechodil. Ale já na ně vyzraju. Obrátím se na OS KOVO a ti si s nadřízenými poradí.

Rozmrdaná mašina.

Přišel sem do rachoty a šel k mašině. Byla rozmrdaná vod předchozí šichty. Nějakej bazmeg byl pokurvenej. Byl to takovej čurament s dvouma světýlkama, asi nějakej senzor. Chvíli jsem s ním mrdal sem tam, ale pořád nechodil. Tak jsem do něj jebnul a zase nefachal. Napadlo mě ho vosrat. Vzal jsem alobal od čokolády a namrdal ho kolem něj. Začalo to fachat a tak jsem s tím vymrdal. Ten vocas přišel koncem směny a začal mě mrdat, že jsem celou směnu dělal zmetky a že to řekne čurákům shora. Řekl jsem mu, že ho jebu, že ta mašina byla pomrdaná, už když jsem přišel. On mi na to povídá, že ho nepřeseru, že na tom dvě směny nikdo nevyráběl, až předtím že prej zase já. Tak abych šel na ejčár a zejtra abych na to jebal, že nemusím chodit. Ale já s nima vyjebu. Obrátím se na eróhá a ty s tima čurákama vyjebou.


Doufám, že je to nyní trochu jasnější. Nejsem sice s to rozebrat vohnoutí techspeak tak hluboce a s takovou teoretickou základnou, jako aleff, jsa spíše praktik, ale určitě vám neunikla jedna věc. Hodně slov z vohnoutího techspeaku nachází základ v tom, co se občas odehrává mezi mužem a ženou (buz... pardon gayové prominou) a s tělesnými potřebami, jako například vylučováním. Je to způsobeno tím, co sami jistě dobře známe. Pokud chceme slovně popsat nějaký úplně nový fenomén, který jsme předtím nikdy neviděli, pochopitelně nenacházíme příhodná slova a hledáme pak podvědomě slovní analogie s jevy, které už známe a popsat je umíme. Vohnoutí techspeak vznikl a vyvíjí se touto cestou také a jeho slovní zásoba je poplatná tomu, že vohnouti zpravidla dovedou jen souložit a kakat.
dropaut
Spolujezdec
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 04. bře 2008 14:59:40
Bydliště: Praha

Re: ftípek

Příspěvekod Braba » pon 22. zář 2008 19:08:16

Braba
bamboocha :-D

Škoda 110 RS NV2 1.4 50KW
Obrázek
http://www.sibra-motorsport.cz/profiles/braba/index.htm
Uživatelský avatar
Braba
Administrátor, řidič
 
Příspěvky: 699
Registrován: pon 17. pro 2007 18:06:10
Bydliště: Praha

Re: ftípek

Příspěvekod Braba » úte 23. zář 2008 23:33:46

Mickeysoft
Píše se rok 2009, rok vítězného tažení operačního systému Mickeysoft
Windows CE do našich obýváků, kuchyní i ložnic a už i my máme doma
několik zařízení nové generace. Po cestě z práce domů jsem dostal chuť
na hranolky a koupil si jich pytlík, těšíc se na dobrou večeři.
Příprava měla být snadná a jednoduchá - naše fritéza je vybavená
poslední verzí operačního systému, pochopitelně včetně pěti
nejdůležitějších softwarových záplat.

Osud tomu však chtěl jinak. Položil jsem pytlík s hranolkami na linku,
zapnul přístroj pomocí tlačítka "Zažehnout" a už po necelých třech
minutách (můj osobní rekord, měl jsem skutečně hlad) a dvou resetech
(znáte to, klasický trojhmat Ctrl+Alt+Hranolek) jsem z menu vydoloval
program fritování. A kruciš, v tom spěchu jsem zapomněl odpojit friťák
z lokálního Mickeysoft Kitchenetu. Ta mrcha to stihla, spojila se s
ledničkou a zahlásila: "Jste si jist, že chcete fritovat hranolky,
když v lednici žádné nemáte?" a nabídla mi tlačítka "Ne" a "Storno". S
odevzdaných povzdechem vkládám hranolky do ledničky, zavírám dveře,
čekám pět vteřin až blikne zelená kontrolka, signalizující aktualizaci
databáze potravin v Kitchenetu a vytahuji pochoutku zpět. Po dalším
startu už fritéza neprotestovala a na jejím displeji konečně naskočil
známý "Průvodce fritováním". Pravda, těsně po záruce přestala fungovat
vestavěná váha a hned po ní se odebral do věčných lovišť i scanner,
takže mne navíc čekaly kroky "Nakreslete typický tvar hranolku",
"Zadejte počet hranolků" či "Určete délku nejdelšího a nejkratšího
hranolku", ale na to už jsem byl připravený - odhad mám skvělý a navíc
jako jediný z rodiny celkem obstojně kreslím, takže napůl syrové a
napůl spálené hranolky jsme měli zatím pouze dvakrát. Mnohem větší
obavy jsem měl z neblaze prosnulé databáze olejů. Svoji drahou ženu
jsem už sice naučil kupovat na její vkus poněkud předražené flašky s
logem "Mickeysoft Kitchen 2000 compatible", ale jeden nikdy neví,
zrovna včera jsem ve špajzu zahlédl novou láhev Lukany a nebyl jsem si
jist, zda se nejednalo o nějakou levnější noname verzi...

Bohužel mé tušení bylo správné a na displeji se proto vynořila obávaná
hláška "Neočekávaná chyba při detekci oleje, aktualizujte prosím
seznam ovladačů a spusťte průvodce fritováním znovu." Ještě že olej
byl v novém balení, které mívá ve špuntu mikročip s ovladačem. Špunt,
proboha kde je ten špunt ?! Určitě bude v šuplíku. V šuplíku bylo
mnoho špuntů, máme moderní domácnost... Po deseti minutách, kdy jsem
na snímač fritézy přiložil dva tucty mikročipů ve vršcích ze sirupů,
moštů, piv a minerálek jsem propadl totální beznaději. Pravda, jeden z
moštů označil Mickeysoft Fritéza CE za kompatibilní s obecným
rostlinným olejem, ale po loňské zkušenosti s kuřecími prsíčky na octu
už má důvěra v odhady fritézy značně poklesla. Vypnul jsem proto
strojek jak jinak než pomocí tlačítka "Zažehnout" a hladově si namazal
osvědčený chleba se sádlem. Domácí sádlo bez identifikačního čipu máme
od rodičů a starý nemoderní nůž jsme naštěstí ještě nevyhodili. I
když, při vytahování sklenice se sádlem z ledničky se mi na její
dvířka promítla za zvuků rolniček reklama na nový kráječ na chleba
kompatibilní se sadou Mickeysoft Kitchen 2000
Braba
bamboocha :-D

Škoda 110 RS NV2 1.4 50KW
Obrázek
http://www.sibra-motorsport.cz/profiles/braba/index.htm
Uživatelský avatar
Braba
Administrátor, řidič
 
Příspěvky: 699
Registrován: pon 17. pro 2007 18:06:10
Bydliště: Praha

Re: ftípek

Příspěvekod Braba » úte 20. říj 2009 17:42:31

Já už fakt nemůžu. nejhorší je, že tento výtah je myšlen naprosto vážně. Ne že by tam nebylo pár kusů pravdy, ale asi jsem malej tjůůner... Kdyby to bylo psaný aspoň nějak normálně...


VÝKON NA MAX
Důležitou částí je výměna standardního filtru za sportovní, který má větší prostupnost, a tím pádem se do sání dostane více vzduchu. Vybrat si můžete buď jednoduchou náhradu za sériový filtr, který vložíte do původního boxu sání, nebo ho jednoduše vyměníte úplně celý za filtr větší, kónický. Nemělo by se zde zapomínat na nějakou přepážku, kterou oddělíte filtr od motoru. Čím studenější vzduch vnikne do motoru, tím větší výkon dostaneme. Studený vzduch lépe podporuje hoření, a proto není na škodu, když ho umístíte někam pod nárazník nebo na místo, kudy proudí. Extrém je mít filtr vytažen z kapoty ven. Ale motor mušky nepapá :)



Pokud máte turbodmychadlo a rozhodnete se ho vyměnit za větší, budete ze stejného důvodu potřebovat i rozměrnější chladič stlačeného vzduchu. Handicapovány nejsou ani diesely, jejich upravené verze dokáží ukázat záda nejednomu benzíňáku a značky TDi nahánějí strach. Pokud vlastníte v autě turbodmychadlo nebo kompresor, není nic jednoduššího, než za cenu dvaceti až třiceti tisíc získat příjemných 30 koní a víc. Dramaticky také stoupne točivý moment, třeba i o 30%. Přece jen, není to krásné, když sešlápnete plyn při předjíždění a zátah turba vás zarazí do sedadla?
Vrhneme se na výfuk jako celek. Rozdělme si ho na tři části. Svody, střední a zadní část. Jestli chcete získat nějakého toho koníčka na výkonu ještě i výfukem, připravte se na temno a prázdno ve vaší peněžence. V tomto případě je zapotřebí vyměnit všechny tři části výfuku. Nové svody jsou navrženy tak, aby měly co nejméně ohybů kvůli menšímu odporu. Jsou většinou chromované a jejich cena se pohybuje od deseti tisíc výš. Střední část výfuku je pro ty, kteří jsou ochotni investovat ještě nějaký ten tisíc navíc, a to přímo do sportovního katalyzátoru. Ten je také navržen tak, aby nejen splňoval emisní normy, ale aby měl zároveň co nejmenší odpor. A zadní část je pro každého normálního tunera. Jedná se zde převážně o výměnu koncového tlumiče, taktéž za sportovní a s více koncovkami. Nebo s koncovkou jednou, ale brutální. Kromě vzhledu je pro tunery důležitý i zvuk. A kolikrát jde právě jen o ten zvuk :). Pokud výfuk otevřete příliš, dočkáte se opačného výsledku než jste chtěli. Výkon se ztrácí a vaše auto “jen” řve. Proto si doporučuji vyladěný výfuk pořídit z obchodu.
Pokud nemáte turbodmychadlo, pak jedinou finančně únosnou úpravou bude chiptuning. Cenově se pohybuje u každého auta jinak, ale řádově to přijde kolem deseti tisíc. Chiptuning Vám udělá například ze standardních 130 koní nárůst výkonu o 20 i 30 koní. Pokud je vám jedno, kolik bude přestavba stát, přikupte si ještě ostrou vačku, dejte motoru větší ventily nebo pokud je vám to stále málo, pak mu pomozte zhluboka se nadechnout dodatečně montovaným kompresorem.


Zbývá už poslední možnost a tou je NITRO. Ten se vpouští do sání a s motorem dělá divy. N2O (rajský plyn) má totiž opačný účinek než na člověka. Rozhodně vám motor neuspí. Kapalina v tlakové nádobě se na vzduchu mění v plyn, a pak ochlazuje své okolí o několik desítek stupňů. A jak už bylo jednou zmíněno, čím nižší teplota, tím lépe směs hoří, a tím větší máte výkon k dispozici. N2O obsahuje navíc třetinu kyslíku, takže napomáhá k lepšímu hoření směsi ve válci.
Braba
bamboocha :-D

Škoda 110 RS NV2 1.4 50KW
Obrázek
http://www.sibra-motorsport.cz/profiles/braba/index.htm
Uživatelský avatar
Braba
Administrátor, řidič
 
Příspěvky: 699
Registrován: pon 17. pro 2007 18:06:10
Bydliště: Praha


Zpět na Multimedia

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron