SiBra Motorsport fórum


dojmy ze srazu

SiBra Motorsport na akcích, pozvánky na akce a srazy. I Vaše tipy jsou vítané.

dojmy ze srazu

Příspěvekod Reymond » pát 09. říj 2009 18:35:38

Takže lidi...

Tím co tu napíšu, se určitě někoho dotkne, ale jsem takové povahy a napsat to musím.
Zamyslete se nad tím, jak vypadalo naše první závodnické klání (podzim 2006),kdy jsme ještě nebyli úplní SiBra motorsport, ale na tom nezáleží. Co jsme měli? Siki měl červenou shnilou 120ku s motorem z fáčka a já fáčko po strejdovi... Vypadalo to tak, že jsme si tam přijeli zazávodit a podívat se na auta. Když jsme odjížděli na první RZ, tak sme si oba podali ruce se slovy, hodně štěstí, hlavně to někde nerozsekej. Po příjezdu z tratí (s mizernými výsledky) jsme obě posádky stáhli videa do noteboku a koukali se na naše průjezdy a navzájem si říkali co jsme kde udělali špatně, ale to ne kvůli zesměšnění, ale pro to, abychom se zamysleli nad těmy chybami a příště je znova neudělali... A na rovinu, já si toho vážil a většinu věcí sem si vzal k srdci do dalšího klání. Také se zajímal jeden o druhého - zda-li máme všechno potřebné, něco není povolené apod. Také jsme se vždy v pátek večer jeli projet, jeden povozil druhého a ještě přes večer se ladili nedostatky...
Uběhly přesně tři roky a jak to vypadá teďka? Ano, máme, víc zkušeností, nějaké úspěchy, máme kvalitnější stroje, ale jako lidi se stáváme čím dál víc NEKVALITNĚJŠÍMI. Každý hledí jen na to své a vše se upírá k relaxačnímu a alkoholovému víkendu, kde se velká část aktivity upírá k pohodlí, pivu, jídla... Nehledě na to, že když jsme se šli v pátek najíst do restaurace, sklidili jsme pomluvy apod.
Kdo si byl v pátek večer projet auto, kdo něco šteloval, svezl někoho, kdo se na něco takového ptal? Nikdo... V pátek večer se nikdo o auta nezajímal a věřil ve štěstí, že se nic neposere... Ale štěstí přeje připraveným... Po závodě se skoro hnedka začlo pít, pustil se nějaký ten onboard, ale o hovně.... Nic z toho, spíše se jen zkontrolovalo, zdali se to dobře náhrálo... A teď to nejhorší... Vysloveně otevřeně říkám, že se mi absolutně nelíbilo Vencovo chování, zejména ve chvíli, kdy se ostatním smál, že byli pomalejší... Nejvíce Sikimu... Tomu, který dělal na jejich autě a snažil se pro to, aby jet mohli... To mi přijde dost nelidské a hlavně nesportovní.
Sere mě to a dávám to zřetelně najevo. Přál bych si, aby to bylo minimálně jako dřív a my se soustředili PŘEDEVŠÍM na to, proč jsme na srazu ŠKODATEAM... Určitě to není kvůli chlastu... To podle mě na automobilové závody nepatří, chlastat přece můžeme jinde. Navíc co jsem zpozoroval, tak pár lidí se baví zejména tím, že někoho zesměšňují, což vypovídá samo o sobě...
To je asi tak vše špatného co mi leželo na srdci... Také chci všem dodatečně pogratulovat za umístění, kterého každý z nás dosáhl, za navigátorskou činnost a zázemí...

s pozdravem
Roman
škoda Rapid v píči, plniči a bez motoru :-D Škoda forewer
Uživatelský avatar
Reymond
Řidič
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 10. led 2008 18:55:04

Re: dojmy ze srazu

Příspěvekod Braba » pát 09. říj 2009 19:07:44

Tak Venca je takovej, sere s tim každýho, ale co naděláš :-P
Večerní jídlo v hospodě - to ode mě nebyla kritika, že jste se byli najíst. My bychom jeli taky, kdyby jsme to věděli dřív než v době, kdy jste už dojídali. Ani já s Majdou ani Saty jsme na večer neměli připravený jídlo, to jsem kupoval až v hypernově ve chvíli, kdy jsem mluvil se Sikim ;)
CO se týče úprav motorů a večerních projížděk.
No úpravy byly tak nějak zbytečný, když se nám nic nepodělalo po cestě. Je to nuda, já vím, čekal jsem, že se zase celou noc budeme rejpat autech, ale co naděláš, když nebylo důvodu :-) Večerní projížďky u mě skončili nájezdama a to proto, protože jsou kontroly na silnicích (viz Průžovo pětikilo pokuty za podložky, který tam neměl), takže už to nechci prostě riskovat.
A chlastání večer po závodech, to bylo vždycky, jen obvykle uvnitř, tentokrát jsme to zkusili venku, přičemž jsme se Sikim a Satym mrzli venku do tří do rána, Siki se Satym dokonce ještě dýl. :happy1:
Takže sraz se teďka trošku změnil, ale jestli ti chybí noční opravy, není problém a hodim ti do sání šroubek. Zvládneme generálku motoru za noc v Běšinech :happy1:
Braba
bamboocha :-D

Škoda 110 RS NV2 1.4 50KW
Obrázek
http://www.sibra-motorsport.cz/profiles/braba/index.htm
Uživatelský avatar
Braba
Administrátor, řidič
 
Příspěvky: 699
Registrován: pon 17. pro 2007 18:06:10
Bydliště: Praha

Re: dojmy ze srazu

Příspěvekod Siki » pát 09. říj 2009 19:29:25

No co se mýho hodnocení srazu týká, tak musim uznat, že máš Romane v lecčem pravdu. Určitě to dřív bývalo takový nadšenější, ale na druhou stranu: nezapoměň, že třeba na jaře jsem celej den lítal okolo aut a ladil kraviny jako vůle ventilů, dotažení hlavy apod... To teď odpadlo, protože jsem to stihnul ještě v Havrani. U tebe nebylo co ladit, protože VW nerozumim ;) Taky mě štve, že nejsme schopný dojít k nějaký rozumný dohodě o normálních organizačních věcech a asi ještě víc že se tím pak docela často dostávam mezi mlýnský kameny a rozhoduju se na čí stranu se přiklonit. Vždyť jsme přece jeden tým, potud teorie.
Co se týče Tischlera tak ani nemluvim, nasral mě kvalitně, ale asi my nestojí za to, abych hned hledal popelnici do který ho narvat, asi stárnu. Jestli ti to pomůže pochopit jeho uvažování, tak co chceš od člověka kterej ví kde je volant a šaltrpáka a pedály si občas plete, třeba v zatáčkách na mokru. Aby chápal jednoduchou automobilovou fyziku? Nebo to, že mě taky sere že jsem nevyhrál, nicméně je to sport a já jsem prostě ten den vyhrát neměl.... Ne proto že bych nechtěl a jel jenom na výlet, ale proto že tam v tu chvíli byli lepší??? Nemá smysl se pitvat v tom co jsem měl udělat jinak, mě stačí, že vim, co mam udělat do příště a můžeš vzít jed na to, že to udělam!
Co se týče tvýho pocitu, že šlo o alkoholovej dýchánek, tak s tím úplně nesouhlasim. Ano pilo se pivo, proč ne... trocha odreagování neškodí. Ale nezapomínej, že v pátek jsem se snažil vzdělávat tým pouštěním veselých videí na kterých bylo co? No závody přece... A o čem si myslíš, že jsme se Satym kecali do půl čtvrtý???? Zkus hádat.... jo o autech. :D No asi tě to nepřesvědčí, ale tak nějak to vidim.....

Tolik vyjádření ředitele týmu, howgh.

PS: A nechce se mi ty myšlenkový zvratky po sobě číst, takže jestli je to s chybama, tak si je strčte víte kam! ;)
Uživatelský avatar
Siki
Ředitel, řidič
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 07. led 2008 19:25:55
Bydliště: Most

Re: dojmy ze srazu

Příspěvekod Siki » pát 09. říj 2009 19:33:12

A vlastně mě tak napadá, že když si vzpomenu na prorocká slova alkoholem lehce posíleného nejstaršího člena týmu o třech našich na bedně, tak si reda dáme závazek a ideálně ho splníme na 125%... :happy4: Takže čekám konstruktivní návrhy. Část mojích plánů už sis vyslech dneska ve Vidovli a vzhledem k tomu, že si mi moc neodporoval, tak předpokládám, že je schvaluješ.... ;) Jako já ty tvoje. :yea:
Uživatelský avatar
Siki
Ředitel, řidič
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 07. led 2008 19:25:55
Bydliště: Most

Re: dojmy ze srazu

Příspěvekod Reymond » pát 09. říj 2009 22:00:39

No říkáte, že nebylo co ladit... Ale bylo (u mě teda ne, to by bylo špatný :-D ) Sikimu se odlejval karbec( i kdybys ho měl vyndat a společně ho rozebrat a zkoumat a něčím tam šťournout, tak jak jsme to dělali vždycky a většinou to nějak vyšlo, tak by to aspoň za ten pokus stálo) a Luboš ten po druhé etapě přijel s HTPčkem, tudíž takové věci jako je rozdělovač jsme zkontrolovat mohli... A ty projížďky? Když bychom vyjeli do lesů tam nad úloh,jak jsme jezdili (teda aspoň já) vždy, tak tam nejsou ani auta, natož nějaký policajti. Ti stáli vždy směr Klatovy... Prostě bychom se vyhli jakékoliv civilizaci, což vtěchto končinách není žádný problém :-D Nejde mi o to, abychom něco rozbili, kvůli zažehnání nudy, ale prostě někdy je to holt potřeba a letos by vám to třeba vyřešilo vaše problémy, tudíž to umístění by bylo úplně jinde... Ale jak napsal Siki, je píčovina řešit co se mělo udělat, jen jsem to dodal jako takový poznatek. Doufám, že na jaře (jestli nějaké bude) se to zas upne do těch závodních kolejí a začnem se o tu technickou přípravu více starat... Navíc není to jen v autech, ale i v dovednostech a myslím si, že není ostuda, když se mezi sebou poradíme co jak kde projet... A nebo se jednoduše můžem na jeden den domluvit, natankovat a jet si zatrénovat do údlic na letiště, či na nějaké hodně zanedbané cesty, kde potkáme maximálně myslivce s Ladou Nivou ( takových cest existuje mraky )... Tím si otestujem i ty auta... Co se týká toho alkoholu, já bych prostě jen nepil v pátek a vydržel to na druhý den, ale prostě s mírou, abychom mohli třeba poprvé za naší kariéru včas odevzdat chatku a nemuset tolik uklízet... Navíc vaše držky po opici není nic příjemného :-D
škoda Rapid v píči, plniči a bez motoru :-D Škoda forewer
Uživatelský avatar
Reymond
Řidič
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 10. led 2008 18:55:04

Re: dojmy ze srazu

Příspěvekod Siki » pát 09. říj 2009 22:08:38

O karbeci mi ani nemluv, měl jsem ho v Havrani venku 3x a jediný co se mi povedlo dosáhnout je že neměl volnoběh 500-2000 otáček a že to moc nechcípalo. :x
Uživatelský avatar
Siki
Ředitel, řidič
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 07. led 2008 19:25:55
Bydliště: Most

Re: dojmy ze srazu

Příspěvekod Siki » pát 09. říj 2009 22:11:42

S tím testováním souhlas. Zkusit jak to jede někde po polňačkách okolo Havraně není o strachu z fízlů ale o lenosti. Testovací jízdy v pátek byly bohužel zbytečný, protože co se mě týká, tak jediný co jsem chtěl ladit je natryskování karbece..... Což bohužel šlo dost těžko, když jsem všechny náhradní trysky měl na psacím stole u kompu.... Asi fakt stárnu. :D
Uživatelský avatar
Siki
Ředitel, řidič
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 07. led 2008 19:25:55
Bydliště: Most

Re: dojmy ze srazu

Příspěvekod Reymond » pát 09. říj 2009 22:18:09

na sklérozu pomáhá gynkobiloba :-D
škoda Rapid v píči, plniči a bez motoru :-D Škoda forewer
Uživatelský avatar
Reymond
Řidič
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 10. led 2008 18:55:04

Re: dojmy ze srazu

Příspěvekod Siki » pát 09. říj 2009 22:28:17

:mad2: Jestli zrovna tohle má bejt konstruktivní připomínka, tak pro tvojí informaci mě asi nepomůže nic. :tongue1:
Uživatelský avatar
Siki
Ředitel, řidič
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 07. led 2008 19:25:55
Bydliště: Most

Re: dojmy ze srazu

Příspěvekod Braba » sob 10. říj 2009 16:18:24

Což o to, já bych do Údlic trénovat jel, ale s autem na špalkách to jde dost mizerně. :mrgreen:
Snad to bude teďka lepší :P
Alkholový dýchánek - jak jsem řekl - pátek byl velmi lehce, kdo by taky před závodama vypil 10piv, že? :) A v sobotu se to dojetí zapít musí.
Můj rozdělovač - o tom všichni víme, že je dost v hajzlu, to bychom tam ale nevyřešili, začínám shánět nový, protože s tím starým už toho moc nevymyslim, přeci jen je jeeště originál 35 let starej, tam to chce trošku upgrade a přechod na ETZ, což rozhodně na jaro prostě bude, tohle už mě nebaví...
S tím karbecem, co se mi taky odlejval - fungoval dva roky bez problémů, a to se holt stává, že se to podělá, ale to se nějak vymyslí, na to bych při večerních jízdách okolo Běšin nepřišel, fungoval při nájezdech, přejezdech a celou první etapu, zlobit začal až v druhý etapě a to bych na 20km projížděk nezjistil, protože zlobit začal až po cca 60km, co jsem do sobotního odpoledne najezdil. Takhle začal zlobit až v druhý etapě a ne už v první :-D Já osobně jsem nadšen, že jsem po roce a půl zase přijel do cíle, to pro mě bylo daleko větší vítězství, než kdybych dojel o 20 míst rychleji. Holt odladění auta trvalo rok a něco na to, aby dojelo. Teďka už stačí pracovat na tom, aby dojelo lépe ;) Což by mělo obstarat to, že ihned, jak se přestěhujeme a doděláme byt začnou opět moje návštěvy Braňan. V následujících 3 týdnech tam musím uklidit, pak se přestěhovat do nového bytu a pak zase začne příprava na sezonu 2010, která už bude ne o tom, dojet, ale pokusit se rozumného umístění.
CO se týče týmovosti - organizace nám sice selhává, ale je to o tom, že tentokrát nebyl vůbec čas se na ničem domluvit, proto ten hektický páteční večer apod. Na jaře bychom měli být všichni v původních sestavách, dohoda bude snadnější a předem bude naplánovatelná třebas týden dopředu v duu. Teďka na podzim to holt nevyšlo, ale to se vypiluje.
Všechno nakonec zvládnem, protože co? No protože SiBra, pičo :mad3:
Braba
bamboocha :-D

Škoda 110 RS NV2 1.4 50KW
Obrázek
http://www.sibra-motorsport.cz/profiles/braba/index.htm
Uživatelský avatar
Braba
Administrátor, řidič
 
Příspěvky: 699
Registrován: pon 17. pro 2007 18:06:10
Bydliště: Praha

Re: dojmy ze srazu

Příspěvekod TCT88 » pon 12. říj 2009 11:54:10

Dle níže psaných příspěvků nejde abych ani já nereagoval.
Původně jsem na Romana nechtěl vůbec reagovat,ale nakonec něco málo do placu přidám.
S Lukášem s váma nejezdíme od začátku,ale i tak jsme již pravidelným členem běšin pod záštitou SiBry, bez níž by jsme asi nikdy nevyjeli. Největší DÍKY vždy patřilo a patřit bude Sikimu ale i ostatním kdo věnovali trochu času u naší želvy. Další pravdou je že autům nerozumím tolik jako vy a ani se o to nesnažím...je to pro mě úplně jinej obor, nevyrůstal jsem mezi olejem a benzínem a prvně jsem se o to začal zajímat až díky vám. Každej rozumíme něčemu víc a něčemu méně. Takže za tohle se mi klidně smějte dál... V naší dvojci autům rozumí Lukáš. A Lukáš je zároveň řidič proto,že má víc zkušeností a menčí pud sebezáchovy než já. Ačkoli jezdí bezpečně "na dojezd" , tak má hodně dobré výsledky na to auto s čím jezdíme.

K aktivitám v kempu... páteční projížďka po okolí se mi moc nelíbí, zvlášť s autem,které máme, ale kdo chce ať si jede. Nájezdy jsme mohli jet společně,ale když jsem se to snažil domluvit u investelu,tak nám stejně všichni ujeli.

Do pití piva nikdy nikdo nikoho nenutil,takže je to každého věc. Pokaždé když jsme tam byli,tak se více či méně popíjelo a o zábavu nikdy nouze nebyla. Tentokrát domluva byla, že já zařídím sud a Brába pípu. My (já,Monča,Lukáš,Filip) jsme měli navíc maso na dva dny grilování. Že se grilovalo společně jen jednou nevadí. Pokud se domluvíme,že se grilovat nebude a půjdeme všichni do hospody,tak nejsem proti. A pokud nechcete pít pivo točené,ale z plechu,tak taky stačí říct... Sraz se trochu změnil hlavně díky tomu,že přejímky jsou už v pátek a večer je víc času.

Že si občas dělám z někoho legraci? to jsem se naučil od Vás...(Brába, Siki, Libor)

Sikimu jsem hrozně moc přál,aby opět byl na bedně a ideálně to vyhrál. Škoda, ale věřím že příště už to vyjde ;-) (když ne,tak ti možná přivezu i tu popelnici)

Když jsme jeli poprvé, tak jsme měli tři cíle -
1. dojet do cíle a neskončit někde v příkopě
2. když už dojedeme, nebýt poslední
3. když už nebudeme poslední,tak zkusit porazit někoho z vás

A tyhle cíle jsme nezměnili... každej hodnotí svoje výsledky s ostatníma a jelikož jste nejblíž,tak prvně je hodnotíme mezi sebou. Siki ví,že mu přeji a držím palce,takže jestli Romana štve,že Lukáš odjel svůj normální výkon a Sikimu se vyjímečně nedařilo, tak je tady asi něco špatně. A to že na mě má Roman pifku vím, takže ať udělám cokoli,tak tomu nepomůžu.

Jinak 5. místo celkově je skvělej výsledek!


Pokud bude na jaře další sraz,tak se na všem domluvíme lépe. Pokud se uskuteční jiná akce, uvidíme se tam, ale věřím v eRmana.

Doufám,že jsem tímto příspěvkem uved pár věci na správnou míru.

Vašek
Né moc snadno se Želva po trati honí...
Uživatelský avatar
TCT88
Spolujezdec
 
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 10. led 2008 15:35:11

Re: dojmy ze srazu

Příspěvekod Siki » pon 12. říj 2009 12:04:06

Víš Václave ono jde trošku o to že se ti nikdo vlastně nesměje že autům nerozumíš (teda kromě mě co se tý levý zatáčky se škarpou týká, ale to už máš nadoživotí :smiile: ). Spíš jde o to, že když si to uvědomuješ tak bys nemusel vynášet rychlý soudy a divit se věcem který jsou někomu kdo tomu rozumí naprosto pochopitelný... Docela by mě zajímalo jak si třeba přišel na to že mam výkonější auto a měl jsem mít lepší časy než vy apod. A druhá věc je že to tvoje dělání si legrace z někoho bys měl asi vzdát. Nevim jak je to možný, ale od tebe to ty dotyčný vezmu vždycky moc vážně.... Měl bys víc vážit slova už jenom pro svoje dobro. [fighting0097.gif]
Uživatelský avatar
Siki
Ředitel, řidič
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 07. led 2008 19:25:55
Bydliště: Most

Re: dojmy ze srazu

Příspěvekod TCT88 » pon 12. říj 2009 12:12:44

zamyslím se nad tím....
Né moc snadno se Želva po trati honí...
Uživatelský avatar
TCT88
Spolujezdec
 
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 10. led 2008 15:35:11

Re: dojmy ze srazu

Příspěvekod Siki » pon 12. říj 2009 20:42:40

Zajímavá fotka, škoda že to nezmáčknul o pár desetin sekundy později.... :D
1besiny132.jpg
1besiny132.jpg (113.09 KiB) Zobrazeno 27056 krát
Uživatelský avatar
Siki
Ředitel, řidič
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 07. led 2008 19:25:55
Bydliště: Most


Zpět na Akce a srazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron